Lustro do garderoby – jakie wybrać?

Żadna garderoba nie jest kompletna bez lustra. Warto zadbać o to, aby akcesorium było idealnie dopasowane do wnętrza, dobrze komponowało się z pozostałymi elementami wyposażenia w pomieszczeniu i, oczywiście, pozwalało na bezproblemowe przeglądanie się w trakcie tworzenia stylizacji. Sprawdź, jakie lustro wybrać do garderoby!

Kształt i wielkość lustra mają znaczenie

Jeśli chcesz, aby lustro było na przykład częścią szafy typu komandor, to warto zaplanować je już wcześniej, na etapie projektowania wnętrza i składania zamówienia u stolarza. Jeżeli jednak zdecydujesz się na powieszenie go na ścianie, to zacznij od sięgnięcia po miarkę i dokładnego zmierzenia wolnego miejsca. Wielkość i kształt mają ogromne znaczenie, ponieważ to od nich zależy, czy będzie można komfortowo korzystać z lustra i sprawdzać całą stylizację, na przykład garnitury Mybaze.com/pl/garnitury/ od góry do dołu, a nie tylko marynarkę czy spodnie. W przypadku kształtu warto także zwrócić uwagę na pozostałe elementy wyposażenia – meble i dodatki. Jeśli mają geometryczne formy, to i takie lustro powinno zawisnąć na ścianie. Z kolei wnętrza urządzone klasycznie doskonale dopełnią akcesoria o opływowej formie lub z dodatkiem mocnej, bogato zdobionej ramy.

Jaka rama pasuje do garderoby?

A skoro o ramie mowa, to i ona musi się dobrze komponować z wnętrzem. Na rynku znajdziesz lustra w różnych wersjach – od minimalistycznych, aż po efektowne modele w stylu glamour. W nowoczesnych pomieszczeniach strzałem w dziesiątkę będzie akcesorium o prostej ramie w jednym kolorze, a w skandynawskich – lustro w drewnianym obramowaniu. A co z kolorem? W tej kwestii możesz postawić zarówno na harmonię, jak i na kontrast. W pierwszym wypadku odcień ramy lustra powinien mieć podobną barwę do mebli, a w drugim być dobrany na zasadzie przeciwieństwa, czyli w zestawieniu bieli z czernią czy beżu z brązem.

Czy trzeba oświetlić lustro w garderobie?

Zdecydowanie tak! Dzięki temu będziesz mieć możliwość swobodnego dobierania ubrań w różnych kolorach i już nigdy nie pominiesz żadnej plamy na bluzce, z którą nie poradziła sobie pralka. Oświetlenie lustra jest szczególnie ważne w garderobach bez okien – brak naturalnego światła może sprawiać, że korzystanie z wnętrza nie jest tak komfortowe. Znakomitym wyborem są na przykład kinkiety umieszczone nad lustrem lub po jego bokach. Dobrym pomysłem jest również zafundowanie sobie żarówek LED, które są energooszczędne i mogą przyjmować różne kolory czy temperatury barwowe. W garderobie najlepiej sprawdzi się oświetlenie zapewniające jak najbardziej naturalne światło, czyli białe żarówki o temperaturze wynoszącej od 3300 do 5500 K.
wykonanie: EBweb.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone LUSTRA-ONLINE.PL © 2008-2011
Materiały opublikowane na stronie chronione są prawem autorskim.